Plastik İçermez

Sıradan pedlerin yaklaşık olarak %90 plastikten üretildiğini biliyor muydunuz?

Natracare farklıdır. Ürünlerimiz organik pamuk, bioplastik ve kağıt hamuru gibi yenilenebilir, geri dönüştürülebilir ve doğada çözünen materyallerden yapılmaktadır. Plastik içermeyen ürünleri tercih ederek çevreye şu iki pozitif etkiyi bırakmış oluyorsunuz:

1- Plastik üretimini azaltmak

Plastiği elde etme, üretme ve işleme aşamalarında çevreye büyük miktarda zehirli madde salınır. Nitrojen oksit, sülfür dioksit ve karbondioksit gibi ozon delici maddeler küresel ısınmaya, ağaçların asitlenmesine sebep olur ve bunlar insan sağlını etkileyen olumsuz durumlardır. Tüm Natracare ürünleri sürdürülebilir kaynaklıdır ve çevreye zehir salmadan, hassas bir şekilde üretilir.

2- Plastik atıkları azaltmak

Her yıl, 45 milyarı aşkın kadın hijyen ürünü çöpe atılıyor. Atık pedler ya yakılıyor -ki bu zararlı birçok zehirli maddenin açığa çıkması demek- ya da çöp yığınlarına bırakılıyor. Hijyenik pedlerde ve tampon aplikatörlerinde kullanılan plastikler hiçbir şekilde geri dönüştürülemiyor ve doğada değişmeden yüzlerce yıl kalıyor. Bu atıklar genelde kuşlar tarafından toplanıyor ya da karadan nehirlere, nehirlerden de okyanuslara ulaşıyor. Plastik kirliliğinden ötürü deniz yaşamı şu an ciddi bir risk altında. Çünkü deniz hayvanları bu atıkları yemek sanıyor ve yiyor. Dahası, planktonlar mikroskobik plastik parçalarını yiyor ve bu durum yemek zincirini etkilemeyi bırakın, tabağınıza kadar ulaşıyor.

Natracare ürünleri geri dönüştürülebilir, hatta doğada çözünebilir!