Jinekologlar Öneriyor

Sentetik materyaller ve kimyasallar ile teması kesmek isteyen kadınlar için Natracare doğal bir tercihtir.

Kaşıntı, alerji ve iritasyondan şikayetçi olan kadınlar regl döneminde semptomların daha da kötüleştiğini görebilirler. Birçok kadın hijyen ürünü klorla beyazlatılmış dolgu içerdiği gibi polipropilen, polietilen, surfaktanlar, parfüm ve poliakrilik süper emiciler gibi sentetik materyaller de içerir.

Birçok jinekolog bu sentetik materyaller ve kimyasallardan uzak kalmak adına kadınlara Natracare’i öneriyor ve Natracare sayesinde kadınlar içi rahat bir şekilde hijyenlerini sağlayabiliyorlar.

Jinekologlar Öneriyor

Araştırmalar

Araştırmalar, vajinal kaşıntı, akıntı ve acı yaşayan kadınların üçte birinin Vulval Dermatit ya da vajinal iç tahriş semptomları olabileceğini gösteriyor. Başka bir araştırma ise İngiltere’deki jinekologların %75’inin vajina içinde yaşanan tahrişinin sebebinin sıradan ped kullanımı olduğuna inandıklarını gösteriyor. Bu araştırma 40 İngiliz jinekolog ile yapılmıştır, daha sonra Kanadalı jinekologlar da katılmıştır. Verilere göre araştırmada yer alan jinekologların %26’sı vajinal iç tahriş yaşayan hastaların semptomlarında regl döneminde artış olduğunu fark etti. Bu demek oluyor ki sıradan ped kullanımı bu semptomların artışında büyük rol oynuyor.

Ayrıca teste katılan 5 jinekologdan 4’ü vajinal iç tahriş yaşayan hastalarının sentetik kumaşlara ve sıradan pedlere karşı çok hassas olduklarını görmüştür. Jinekologların %50’si semptomları azaltmak için doğal ve kimyasal içermeyen ped kullanımı önermiştir.

Kuzey Amerika’da da durum çok benzer. Jinekologların %67’si hastalarına, semptomları azaltmak için doğal hijyenik ped kullanmasını tavsiye ediyor.

Nottingham Şehir Hastanesi danışman jinekoloğu David Nunns şunları söylemiştir: "İngiltere’deki kadınlar arasında vajinal iç tahriş çok fazla görülüyor ve hala daha pamukçuk hastalığı ile karıştırılıyor. Bu çalışma göstermiştir ki dünyanın her bir yanından uzman jinekologlar Vulval İritans hastalığının en büyük sebebinin sıradan ped kullanımı olduğunu fark etmiştir ve kimyasal içermeyen korumanın birçok kadın için semptomları hafifleteceğini öne sürmüştür".