Hakkımızda

Natracare sadece organik ve doğal ürün markası olmaktan çok daha fazlası demektir. Biz, Dünya’ya arkamızda temiz bir iz bırakmak adına, kendini kişisel bakım ve sağlık için doğal çözümler sunmaya adamış etik ve ödül sahibi bir şirketiz.

Tüm kadın hijyen ve bebek ürünlerimizde sadece organik ve doğal materyaller kullanıyoruz ve bu materyallerin en yüksek organik, çevresel ve geri dönüşümsel standarlarda olmasına önem veriyoruz. Çalıştığımız ham madde üreticilerinin bizimle aynı prensipleri paylaşmasına ve kaynaklarını belgeliyor olmasına önem veriyoruz.

"1989 yılında, kağıt ürünlerinin klorla beyazlaştırılması ve fabrikalardan çıkan dioksin kirliliğinin insan sağlığını nasıl tehdit ettiği ve bu durumun gittikçe nasıl arttığını anlatan bir belgesel izledim.

Beni özellikle en çok kızdıran kısım kadın hijyen ürünleri üreten markaların kaygısız yaklaşımıydı. O kadar dehşete düşmüştüm ki kadın vücuduna ve gezegenimize saygı duyan bir alternatif üretmek için hemen araştırmalara başladım.

Natracare, diğer geleneksel yöntemlerle üretilen kadın hijyen ürünlerine, sertifikalı organik pamuk tamponları ve tamamen klorsuz ped çeşitleri sunarak dünyadaki ilk alternatif marka oldu.

Susie Hewson, Natracare kurucusu

Etik Değerlerimiz