Emzirme

Emzirme bebeğe hayatındaki en iyi başlangıcı sunar.

En az ilk 6 ay emzirme, bebeğinizin hayata en iyi şekilde başlaması için önemlidir. Çünkü anne sütü bebeğin ihtiyacı olan tüm besinleri içerir, enfeksiyon ve hastalıklardan korur. Bebeğinizi emzirdiğiniz her gün onun şu anki ve gelecekteki hayatında bir fark yaratır1. Ayrıca annenin de ileride birtakım hastalıklara yakalanma riskini azaltır2.

Emzirme anne ve bebeği hem fiziksel hem de duygusal açıdan birbirine daha da yakınlaştırır. Dolayısıyla emzirme esnasında, çocuğunuz ve sizin arasındaki bağ daha da güçlenir.

Birçok kadının sütü özellikle de emzirmenin ilk günlerinde göğüsten sızar. Bu durum genellikle zamanla düzene girer. Göğüs pedleri her zaman çok gerekli görülmese de bazı emziren anneler için, emzirme aralarında ya da işe geri gitmesi gerektiğinde çok önemlidir.

Natracare göğüs pedleri tamamen nefes alabilir, geri dönüştürülebilir ve doğal materyallerden üretilmiştir. Ayrıca, klordan arındırılmıştır.

1- Emzirme bebeğinizi şu hastalıklardan korumaya yardımcı olur:Kulak enfeksiyonları, sindirim sistemi enfeksiyonları, göğüs enfeksiyonları, boşaltım enfeksiyonları, çocuk diyabeti, egzama, obezite, astım.
2- Emzirme anneyi şu hastalıklardan korumaya yardımcı olur: Yumurtalık kanseri, göğüs kanseri, ileride oluşabilecek kemik erimesi.